Co si nebrat sebou do postele – Chraňte svou matraci a svůj spánek

Vydáno: 10. 04. 2023

V tomto článku se zabýváme tím, jaké věci byste si neměli brát do postele, abyste si užili kvalitní spánek a prodloužili životnost své matrace. Mezi tyto věci patří elektronická zařízení, jídlo a pití, domácí mazlíčci, knihy, hračky dětí a nadměrné množství polštářů a dek. Dodržováním těchto tipů můžete zlepšit svůj spánek, chránit svou matraci a celkově se cítit lépe. Pro kvalitní matrace navštivte naše stránky na prodej matrací, kde naleznete širokou škálu produktů pro optimální pohodlí při spánku.

Co si nebrat sebou do postele – Chraňte svou matraci a svůj spánek

V dnešním uspěchaném světě je spánek nesmírně důležitý pro naše tělo i mysl. Pokud si chcete užít zasloužený odpočinek na své kvalitní matraci, je třeba věnovat pozornost tomu, co si s sebou do postele berete. V tomto článku se podíváme na několik věcí, které byste měli vynechat, aby váš spánek a vaše matrace zůstaly v bezvadném stavu.

Elektronická zařízení

Mobilní telefony, tablety nebo notebooky mají v ložnici co dělat jen minimálně. Modré světlo, které tyto přístroje vydávají, má negativní vliv na kvalitu spánku. Navíc se snižuje tvorba melatoninu, což může vést k problémům s usínáním. Navíc hrozí riziko poškrábání nebo poškození matrace. Pro zdravý a kvalitní spánek je tedy lepší nechat elektroniku mimo postel.

Jídlo a pití

Jíst a pít v posteli může být velmi pohodlné, ale také to přináší riziko znečištění matrace. Drobečky či rozlité nápoje mohou způsobit nejen nepříjemný pocit, ale také mohou přilákat škůdce. Pokud si opravdu potřebujete dopřát občerstvení v posteli, použijte pevný podnos a udržujte matraci čistou a suchou.

Domácí mazlíčci

Ačkoli je lákavé mít svého čtyřnohého přítele po boku, domácí mazlíčci mohou způsobit alergie a znečistit matraci srstí, blátem nebo dokonce roztoči. Navíc mohou svými drápky poškodit povrch matrace. Pro zdravý spánek doporučujeme nechat domácí zvířata spát ve vlastním pelíšku.

Knihy a časopisy

Čtení před spaním může být skvělou relaxační aktivitou, ale opět platí, že knihy a časopisy by neměly zůstat v posteli. Mohou poškrábat matraci nebo způsobit alergie kvůli prachu, který se hromadí na papíře. Pro čtení v posteli zvažte použití elektronické čtečky s nastavitelným světlem a bez modrého světla, která je šetrnější k vašemu spánku i matraci.

Hračky dětí

Je důležité učit děti, že postel je primárně určena ke spánku a odpočinku. Ponechání hraček v posteli může vést k nesoustředěnosti a problémům s usínáním. Navíc hračky mohou zanechat skvrny, špínu nebo dokonce poškodit matraci. Povzbuzujte své děti, aby si své hračky ukládaly do předem určených míst a udržovaly postel volnou a čistou.

Velké množství polštářů a dek

Některým lidem se líbí mít v posteli spoustu polštářů a dek, avšak nadměrné množství těchto doplňků může zhoršit kvalitu spánku. Pro optimální spánek je důležité mít správně nastavenou teplotu prostředí a těla. Přebytečné deky a polštáře mohou způsobit přehřátí nebo ztížit dýchání, což následně může vést k neklidnému spánku.

Abyste si užili kvalitní spánek a prodloužili životnost své matrace, je třeba věnovat pozornost tomu, co si s sebou do postele berete. Vyhýbejte se elektronickým zařízením, jídlu, pití, domácím mazlíčkům, knihám a hračkám. Omezte také množství polštářů a dek v posteli. Tímto způsobem budete chránit svou matraci, zlepšovat svůj spánek a celkově se cítit lépe.

Pokud hledáte kvalitní matrace, navštivte naše stránky na prodej matrací, kde naleznete širokou škálu produktů, které vám pomohou dosáhnout optimálního spánku a pohodlí.

  Další populární články

 • Jak správně vybrat matraci

  Vydáno: 11. 05. 2014

  Rozhodnete-li se pro koupi nové matrace, vyplatí se vybírat skutečně pečlivě. Taková kvalitní matrace vám může vyřešit problémy se spánkem na 10 až 15 let. Jednorázová investice zbaví bolesti zad,…

 • Jaká matrace je nejlepší

  Vydáno: 11. 05. 2014

  Mýtus špatné matrace vs. mýtus dobré matrace Nejlepší matrace Takže, jak to ve skutečnosti je s těmi matracemi – které jsou špatné, a které jsou dobré? A jak to může běžný spotřebitel poznat?…

 • Zdravý spánek dětí

  Vydáno: 12. 05. 2014

  Nespavost miminek Mezi nejčastější svízel čerstvých rodičů patří nespavost miminek (mluvíme o dětech do 6 měsíců). Rodiče uvádějí problémy se spánkem jako nejhorší z prvních měsíců. Nejčastěji…

 • Čištění a péče o matraci

  Vydáno: 11. 05. 2014

  1. Pravidelné větrání a otáčení Vzhledem k tomu, že tělo distribuuje naši váhu nerovnoměrně, a každý má svoji spací polohu, ve které s oblibou tráví většinu nocí, dochází k nestejnému zatížení…

 • Jak správně spát

  Vydáno: 11. 05. 2014

  Nabuzení v průběhu dne Není novinkou, že kofein narušuje spánek. Jeho stimulační účinky jsou v hektické práci nebo při učení žádoucí, ale při dlouhodobějším užívání zaplatíme méně kvalitním spánkem…

visa mastercard