Kvalitní matrace mají svoje jména – známe je! Seznam výrobců matrací

Autor: Wieclaw JanVydáno: 11. 05. 2014

Znáte ten pocit, když jíte babiččinu buchtu, a je vám nad slunce jasné, že žádnou lepší jste jaktěživi nejedli a pravděpodobně ani jíst nebudete? Tak přesně tak to chutná doma. Víte, kdo pekl, možná i tušíte, z čeho je těsto, a užíváte si každý kousíček s vědomím, že se neotrávíte a že je to prostě nejlepší. Stejně to funguje i s ostatními věcmi, které máme doma. Když víme, odkud jsou, kdo je vyrobil a jakou si s nimi dal práci, hned pro nás znamenají mnohem víc. V našem článku máte příležitost seznámit se s prestižními výrobci matrací na českém trhu, kteří dodávají naše královské matrace a poznat, kdo vyráběl matraci, na které trávíte každou noc.

Výrobci matrací

Přehled výrobců pro Královské spaní.cz

Výrobci, jejichž matrace Královské spaní dodává, jsou na českém trhu již několik let a jejich produkty jsou mezi širokou veřejností všeobecně oblíbené. Díky inovativnímu přístupu a kreativním nápadům společnosti posouvají hranice komfortu stále dál, blíže k našim ideálům. Už dnes se někteří lidé diví, co všechno nové matrace dokážou a jak dlouho vydrží. Mezi hlavní dodavatelé Královského spaní patří firmy Tropico, Mabo, Curem a Geltech. Výrobky každé firmy jsou něčím specifické a unikátní. Pojďme se v krátkosti podívat, na co společnosti kladou důraz, a kde jsou jejich silné stránky.

Tropico – největší výrobce matrací pro Česko

Samotná společnost Tropico byla založena v květnu roku 2000. Dříve se jednalo o menší koncern, ale roku 2007 se stalo Tropico součástí Hilding Anders International, a změnila svůj název na Hilding Anders ČR, a.s. Díky tomu, že se stalo součástí tak veliké firmy (Hilding Anders je celosvětový distributor matrací i roštů) Tropico značně expandovalo, a začalo svoji nabídku rozšiřovat a obohacovat o celou řadu zajímavých technologií.

Matrace Tropico uvádí, že Hilding Anders má přes 30 dceřiných společností, a celkem přes 6000 zaměstnanců. Působí celosvětově, konkrétně na 13 asijských a 27 evropských trzích. Ředitelství společnosti Hilding Anders se nachází ve Švédsku.

Tropico nabízí nejenom matrace, ale také rošty a doplňkový sortiment jakou jsou rámy postelí, přikrývky a ortopedické polštáře . Všechny své matrace testuje Tropico na přístroji ErgoCheck, který má pomocí bodového tlaku zjistit, která matrace je pro konkrétního spáče nejvhodnější. Díky tomu dovede společnost hravě rozlišit, které výrobky preferovat a které naopak lidem nenabízet. Dále jsou matrace známé svojí dlouho životností a tím, že mají výborné ortopedické vlastnosti. Další informace o firmě Tropico najdete na jejich oficiálních stránkách

Matrace Curem

Matrace Curem patří společně s matracemi značky Tropico pod koncept Hilding Anders ČR a.s. Obě značky tedy spojuje společná filosofie a stejně silné, moderní zázemí. Díky tomu se řadí Curem i Tropico mezi stálice na trhu, a s největší pravděpodobností je o jejich prim nikdo jen tak nepřipraví.

Matrace Curem se řadí mezi luxusnější matrace. Curem používá pro výplně svých matrací speciální pěnu CuremFoamTM, která vzniká speciálním nástřikem vysokoobjemové viskoelastické pěny. Kombinace různých tuhostí a typů pěn dodává matracím speciální vlastnosti, které u jiných nenajdete.

Pěnu CuremFoamTM, případně CuremFoamTM Visco nemohou používat žádní jiní výrobci. Společnost uvádí, že její pěna se řadí mezi nejlepší na trhu, a v důsledku toho podobně také její matrace. Curem si také zakládá na tom, aby všechny použité materiály do jejich matrací pocházely ze zemí EU. Díky tomu dosahuje vysoké kvality a neobyčejných ortopedických vlastností.

Matrace Geltech

I matrace Geltech patří, stejně jako Tropico nebo Curem, pod koncern Hilding Anders. Ta od roku 1976, kdy vyhrála výběrové řízení na dodávky ložního nábytku, drží mezinárodní prim co se týče výroby a distribuce kvalitního spánkového sortimentu.

Geltech vyrábí především matrace syntetické a k jejich kompletaci využívá gelových segmentů, které dovedou velmi přesně „obtékat“ naše tělo, a tím vytvářet pohodlnou oporu pro naše záda. Gelové matrace jsou dobré především proto, že díky dobrému přizpůsobení nenarušují krevní oběh v průběhu spánku a zamezují tak přeležení. V chladu matrace teplo kumuluje (což napomáhá odstranit pocit studených končetin před usnutím), ale při horkých letních dnech naopak dovede chladit.

Měření přístrojem ErgoCheck na matracích Geltech ukazuje, že jsou vhodné i pro vyšší váhové kategorie, což je u celé řady jiných materiálů poměrně sporný bod. Geltech je také tvarově stálý, díky čemuž má oproti klasickým pěnovým matracím delší životnost (na tom se podílí také lepší hygienické vlastnosti gelového materiálu).

Matrace Mabo

Stejně jako některé další, i firma Mabo začínala s výrobou zaměřenou na čalouněný nábytek. Matrace přibyly do jejího sortimentu až o dva roky později. Mabo se snaží preferovat co nejkvalitnější materiály a samotná výroba se řídí novými a inovativními postupy. Díky tomu dosahuje vysoké kvality výrobků. Mabo nabízí své matrace ve čtyřech základních sekcích – Ekonomik, Standard, Trend a Extra Line, podle třídy kvality, kterou spotřebitel hledá.

I Mabo má ve zvyku hotové matrace testovat pod tlakovým přístrojem, ať už na bodový tlak, nebo na celkovou životnost a rezistenci vůči speciálním podmínkám. Díky profilové pile může Mabo vyřezat z PUR pěny téměř jakýkoli požadovaný tvar, a v důsledku toho přizpůsobovat matrace na míru spotřebitelům.

Důvody, proč Královské spaní tyto dodavatele preferuje, jsou jistě zřejmé. Jedná se o kvalitu, která nezklame, a která je ověřena jak výrobci, uživateli, tak externími odborníky. Pro další tipy, rady a zajímavé informace doporučujeme navštívit také nabytek-dnes.cz a tamější ložnicovou sekci. Pro svoje spaní zde najdete celou řadu typů a inspirací.

  Další populární články

 • Jak správně vybrat matraci

  Vydáno: 11. 05. 2014

  Rozhodnete-li se pro koupi nové matrace, vyplatí se vybírat skutečně pečlivě. Taková kvalitní matrace vám může vyřešit problémy se spánkem na 10 až 15 let. Jednorázová investice zbaví bolesti zad,…

 • Jaká matrace je nejlepší

  Vydáno: 11. 05. 2014

  Mýtus špatné matrace vs. mýtus dobré matrace Nejlepší matrace Takže, jak to ve skutečnosti je s těmi matracemi – které jsou špatné, a které jsou dobré? A jak to může běžný spotřebitel poznat?…

 • Zdravý spánek dětí

  Vydáno: 12. 05. 2014

  Nespavost miminek Mezi nejčastější svízel čerstvých rodičů patří nespavost miminek (mluvíme o dětech do 6 měsíců). Rodiče uvádějí problémy se spánkem jako nejhorší z prvních měsíců. Nejčastěji…

 • Čištění a péče o matraci

  Vydáno: 11. 05. 2014

  1. Pravidelné větrání a otáčení Vzhledem k tomu, že tělo distribuuje naši váhu nerovnoměrně, a každý má svoji spací polohu, ve které s oblibou tráví většinu nocí, dochází k nestejnému zatížení…

 • Jak správně spát

  Vydáno: 11. 05. 2014

  Nabuzení v průběhu dne Není novinkou, že kofein narušuje spánek. Jeho stimulační účinky jsou v hektické práci nebo při učení žádoucí, ale při dlouhodobějším užívání zaplatíme méně kvalitním spánkem…

visa mastercard